Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

- Abilitati numerice si atentie la detalii
- Abilitati de analiza si sinteza
- Cunoasterea mecanismelor financiar – contabile la nivel de companie
- Capacitatea de a interpreta economic fenomenele si procesele din cadrul companiei
- Independenta in lucru
- Studii superioare de specialitate finalizate
- Limba engleză – avansat
- Cunostinte excel – nivel avansat (VBA, PowerPivot constituie un avantaj)
- Nivel mediu de cunostinte pentru tool-urile Microsoft - Word, Power Point, Outlook si Access (SQL- ar putea fi un plus)
- Cunostinte de lucru in tool-uri de Business Intelligence ( Tableau, Qlik, PowerBI, etc) constituie un avantaj

- Experienta in retail constituie in avantaj

Descrierea jobului:

- Analizeaza indicatorii de performanta in legatura cu vanzarile, marja si stocurile si vine cu solutii de imbunatatire
- Analizeaza si recomanda imbunatatiri ale sistemelor, politicilor si procedurilor firmei, care sa contribuie la cresterea profitabilitatii
- Are rol consultativ in actiuni de vanzare, crestere a traficului in magazine si optimizare a stocului
- Participa la pregatirea bugetului si forecastului de vanzari si a planurilor operationale
- Raspunde de calitatea datelor furnizate pentru procesul de bugetare anual
- Furnizeaza foi de lucru extrase din solutia de business intelligence catre departamentele partenere, in vederea eficientizarii activitatii acestora