Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Studii superioare absolvite;
Experienta de minimum 2 ani in domeniul sistemelor informatice bancare;
Cunoasterea de metode de analiza si sinteza in domeniul informatic;
Cunostinte informatice : Windows, Microsoft SQL, Baze de date Microsoft;
Cunostinte foarte bune in utilizarea produselor Microsoft Office, inclusiv Microsoft Visio si Microsoft Projects;
Cunostinte de utilizare a Jira;
Cunoasterea standardelor VISA, MasterCard, EMVCo, NDC;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Abilitate de a identifica solutii si a sesiza riscuri, abilitate de negociere si persuasiune, precum si capacitate de lucru in echipe eterogene;

Descrierea jobului

Asigurarea analizei si proiectarii de aplicatii informatice: in echipe de lucru, participa la analiza cerintelor de noi functionalitati si module de aplicatii, precum si la imbunatatirea celor existente;
Participarea la proiectarea, testarea interna, evaluarea solutiilor externe si relizarea de noi module de aplicatii
Participarea la realizarea activitatilor de mentenanta evolutiva si corectiva a aplicatiilor;
Gestionarea de aplicatii informatice din responsabilitatea sa, indeplinind rolul de Responsabil de Aplicatii;
Participarea la realizarea planului de proiecte, precum si la mentenanta aplicatiilor informatice:
participare la cadraj:
- stabilirea solutiei macro impreuna cu echipa de proiect si validarea ei,
- detalierea specificatiilor functionale, asigurarea revizuirii acestora si validarea solutie – finale,
- asigurarea suportului echipei de dezvoltare pentru implementarea cerintelor business si corectarea anomaliilor,
- participarea la realizarea testelor interne, a livrarilor furnizorilor externi,
- asigurarea de suport pe durata testelor de utilizatori si a celor de performanta,
- asigurarea de suport in faza de punere in productie si post-productie.

De ce Credit Europe Bank?
Avem o Super echipa, fiind totodata prima banca ce a lansat în România cardul de credit de consum, cu plata în rate fara dobânda – CardAvantaj.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Abonament Bookster
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie