BUSINESS ANALIST JUNIOR

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Ștefăneștii de Jos

Pentru Departamentul Logistică DSJ – BUSINESS ANALYSIS căutam o persoană care să ocupe poziția de BUSINESS ANALIST JUNIOR

Rolul poziției: Analizarea, optimizarea și urmărirea activităților logistice și a sistemelor informatice utilizate în cadrul departamentului Logistică.

Responsabilitățile poziției sunt:

  • Facilitează procesele de schimbare și implementarea sistemelor
  • lnvestighează și identifică noile oportunități, articulând nevoia de imbunătățire a modului în care compania operează
  • Asigură suport pentru configurarea și utilizarea sistemelor de management ale depozitului
  • Descrie activitățile desfășurate în depozit prin întocmirea de documentații și propune îmbunătățirea lor
  • Creează scenariile de testare dintr-o perspectivă de business
  • Efectuează testele necesare pentru identificarea soluțiilor optime
  • După agrearea noilor soluții, reface procedurile de lucru și urmărește aplicarea lor
  • Urmărește îndeaproape activitățile întreprinse în toate departamentele depozitului pentru a îmbunătăți activitățile desfășurate

    Cerințele jobului:

  • Experiență anterioară în domeniu constituie un avantaj;
  • Studii universitare
  • Cunoștințe  solide Microsoft Office, MS Excel, Macro
  • Cunoștințe limba engleză
  • Abilități de comunicare & relaționare,  bună organizare;

Dinamism, lucru în echipă, spirit inovativ, rezistență la stres;

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile salariale pentru acest post?