Bucatar/ Ajutor bucatar/ Magazioner

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

17 Strada Rovine, Brașov

Se recruteaza si din

Brașov

Candidatul ideal

Suntem in cautare de noi colegi, colege pentru pozitiile de Bucatar, Ajutor bucatar si Magazioner. Cautam persoane harnice deschise si sociabile pentru a se alatura echipei noastre!

Descrierea jobului

Bucatar

– pasiune pentru arta culinara

– calificare bucatar

- sa aiba o tinuta fizica si vestimentara curata si bine ingrijita

– cunostinte profesionale privind: tehnologia culinara, norme, reguli de igiena, norme si tehnici de pastrare a alimentelor si produselor culinare

– capacitate buna de planificare si organizare

– realizarea preparatelor culinare conform retetelor si standardului impus

– monitorizarea stocului de produse din bucatarie

– rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica

– participa la determinarea necesarului de materii prime de comandat si realizarea comenzilor de aprovizionare

Ajutor Bucatar

– bine organizat, comunicativ, punctual

– sa aiba o tinuta fizica si vestimentara curata si bine ingrijita

– sa respecte regulile igienico-sanitare

– sa pastreze permanent ordinea si curatenia la locul de munca

– face pregatirile preliminare gatitului

– debaraseaza si asigura curatenie in bucatarie

– asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico – sanitare in vigoare

Magazioner

– inregistrare intrari/iesiri de marfa

– intocmire NIR

- iesiri de marfa catre bucatarie

– pastrarea legaturii cu furnizorii

– asigura integritatea tuturor produselor care ajung in bucatarie

Va rugam sa specificati postul pentru care aplicati!