Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Candidatul ideal este o persoana dinamica, flexibila, eficienta si rezistenta la stres. Detine abilitati excelente de comunicare si relationare, atentie la detalii si, mai ales, la nevoile clientilor. Are o foarte buna capacitate de a lucra in cadrul unei echipe.

Descrierea jobului:

  • Administrarea portofoliului de asigurari de tip Bonds, Property, Liability, CAR/EAR, Cargo etc. pentru clientii alocati
  • Preluarea cererilor de asigurare/reinnoire/extindere de la clienti, precum si negocierea si transmiterea catre acestia a ofertelor de asigurare si incheierea politelor de asigurare
  • Dezvoltarea si fidelizarea portofoliului de clienti, cu asistenta din partea departamentului de Vanzari
  • Gestionarea clientilor Zurich Broker, conform standardelor si procedurilor companiei
  • Realizarea evaluarii / auditarii riscului pentru identificarea nevoilor si acoperirilor necesare clientilor

Calificari

  • Studii superioare (absolvirea unei facultati de specialitate sau conexa constituie un avantaj important)
  • Experienta profesionala de 3/5 ani in domeniul asigurarilor generale non-auto/ non-viata
  • Pregatire continua in asigurari si detinerea codului RAF
  • Abilitati excelente de negociere
  • Permis de conducere – categoria B (obligatoriu)
  • Conduita profesionala, tinuta business
  • Cunostinte solide de PC (Word si Excel)
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat

Ce oferim

  • Salariu de incadrare motivant, in functie de experienta candidatului
  • Bonusuri pentru realizarea targeturilor, dupa terminarea perioadei de proba
  • Program de lucru 8h/zi, incepand cu 08:30 + pauza de masa
  • Abonament intr-o retea privata de servicii medicale
  • Autoturism in interes de serviciu
  • Telefon si computer/laptop de serviciu, spatiu de birou
  • Mediu de lucru dinamic si competitiv
  • Posibilitatea construirii unei cariere de success intr-o companie de renume, aflata in plin proces de dezvoltare.