Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Lacul Tei, București

Responsabilitati principale

1. Activitatea de subscriere si administrare
- intocmeste sau solicita oferte de asigurare pentru clientii societatii;
- intocmeste contractele de asigurare precum si documentele aferente acestora;
- intocmeste si transmite deconturile de prima aferente ratelor contractelor de asigurare;
- urmareste scadentarul reinnoirilor si ratelor.

2. Programe de beneficii in asigurari
- administreaza programele de beneficii de asigurari;
- gestioneaza solicitarile de asigurare conform responsabilitatilor mentionate la pct. 2;
- promoveaza programele de beneficii prin:
• comunicare lunara a programele de benefcii prin intermediul newsletterelor;
• promovarea programele de benefcii in cadrul evenimentelor organízate (workshop-uri, targuri etc.);
• campanii promotionale.

CERINTE PROFESIONALE
Minim 3 ani experienta in piata asigurarilor;
Baza solida de cunostinte in domeniul asigurarilor;
Cunostinte privind reglementarile specifice legislatiei din domeniul asigurarilor;
Abilitati/Cunostinte operare PC – Microsoft Office (in special office Excel).

CERINTE PERSONALE
Personalitate pro-activa, orientata actiune/obtinere de rezultate;
Abilitati excelente de comunicare scrisa si verbala;
Abilitatea de a analiza informatii si de a le prezenta sistematic, logic;
Capacitate de atentie concentrata/distributiva; atentie/interes pentru detalii, rigurozitate;
Capacitate de organizare/auto-organizare;
Avantaj - permis de conducere.

Despre companie:
TeAsiguri este prima platforma online din Romania de beneficii in asigurari pentru angajatii mariilor companii. In prezent administram programe de beneficii in asigurari pentru mai mult dede angajati din cadrul unor companii importante din Romania.
TeAsiguri este o marca a Web Suport. Suntem o echipa tanara, dar cu o experienta de peste 15 ani in asigurari, al carui scop principal este furnizarea unor servicii de consultanta in asigurari de cea mai buna calitate.
Proiectul a fost nominalizat in cadrul Galei CCIFER 2014 pentru PREMIUL DE INOVATIE.