Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Galați

20170425_5

Cerintele postului:

  • Absolvent studii superioare
  • Experienta necesara: minim 5 ani experienta bancara, circa 3 ani in vanzari sau credite, iar in management de 3 ani.
  • Cunostinte specializate: Mediu financiar bancar si produsele de pe piata bancara; Analiza credite si operatiuni bancare;
  • Cunostinte medii MS Office.
  • Certificari profesionale: permis de conducere cat. B.
  • Abilitati: comunicare eficienta, abilitati de coaching si dezvoltare, abilitati de negociere
  • Atribute personale: atitudine orientata spre client, gandire strategica

 Responsabilitati:

  • Reprezinta imaginea Credit Europe Bank (Romania) . in relatia cu clientii, precum si autoritatile publice/ terti si dezvolta colaborarea cu acestia
  • Asigura respectarea conditiilor de creditare aprobate de catre Centrala bancii pentru clientii unitatii, conform reglementarilor interne ale Bancii si semneaza toate contractele de credit si garantii
  • Asigura respectarea conditiilor de creditare aprobate de catre Centrala bancii pentru clientii unitatii, conform reglementarilor interne ale Bancii si semneaza toate contractele de credit si garantii;
  • Negociaza cu clientii conditiile speciale de comisioane si taxe, in conformitate cu politica Bancii si in acord cu departamentele abilitate;
  • Urmareste situatia creditelor restante/ neperformante, tine legatura cu clientii si departamentele din centrala implicate, reprezinta banca - asistati de Directia Juridica - in relatia cu tertii in aceste dosare; monitorizeaza situatia clientilor in litigiu, aflati in portofoliul unitatii;
  • Intocmeste rapoarte conform standardelor si cerintelor liniei de afaceri;
  • Stabileste masurile pentru pastrarea in siguranta a fondurilor banesti si a celorlalte valori, pentru organizarea sistemului de alarmare si paza a imobilului;
  • Asigura si raspunde de aplicarea masurilor privind securitatea documentelor, informatiilor si a secretului operatiunilor bancare.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Pachet financiar competitiv
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie