Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Se recruteaza si din

Slobozia

Candidatul ideal

Studii superioare economice;
Minim 3 ani experienta bancara relevanta;
Minim 1 an experienta intr-un post similar;
Abilitati de vanzare si organizare;
Capacitate de decizie;
Capacitate de analiza si sinteza;
Atitudine pro-activa;
Rezistenta la activitate in conditii de stress;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Limba engleza - nivel avansat;
Abilitati operare PC.

Descrierea jobului

Coordoneaza activitatea de achizitie si dezvoltare a portofoliului de clienti pentru toate segmentele de clientela (corporatii, IMM, clienti persoane fizice);
Propune cele mai bune structurari de produse si servicii bancare pentru dosarele clientilor, in conformitate cu profilul clientilor si politica de risc a bancii;
Asigura atingerea bugetului de realizari alocat, coordonand toate resursele disponibile la nivelul agentiei;
Coordoneaza la nivelul agentiei structurarea propunerilor de credit;
Asigura gestionarea adecvata a activitatii operationale la nivelul agentiei, precum si prevenirea riscului operational;
Asigura managementul si dezvoltarea resurselor umane de la nivelul agentiei; participa la recrutarea si selectia personalului din agentie, propune programe de training si dezvoltare profesionala in functie de nevoile individuale ale angajatilor.

Descrierea companiei

GarantiBank is the Romanian branch of the Dutch GarantiBank International ., whose sole shareholder is GarantiBank Turkey, the third largest private bank in Turkey, with over EUR 30 billion asset size. In 2005, General Electric Consumer Finance (GECF), one of the 6th specialized divisions of General Electric (GE) and Dogus Group, one of Turkey's largest conglomerates signed an agreement to form an equal partnership in Garanti shareholding.
The Bank is to open new agencies in Bucharest and other major cities of Romania as well as to diversify its activity into commercial & retail banking.