Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

- Pregatire si emitere descrieri de servicii si facturi;

- Colaborare cu echipele si coordonatorii de proiect in legatura cu aspectele relevante procesului de facturare;

- Corespondente cu clientii in toate aspectele relevante de facturare;

- Inregistrare costuri, credite si avansuri pentru proiecte;

- Incarcarea facturilor in sistemele on-line de facturare ale clientilor, dupa cum este cazul;
- Mentinerea si actualizarea bazelor de clienti;

- Urmarirea si propunerea modului de rezolvare a diferitelor aspecte de facturare aparute in activitatea de zi cu zi;
- Protejarea valorii relatiei cu clientii prin respectarea principiului transparentei si disponibilitatii in comunicare, si respectarea confidentialitatii;
- Alte operatiuni specifice compartimentului de facturare din cadrul firmei sau necesare in activitatea financiar-contabila a firmei.

Pregatire si experienta:

- Studii superioare in orice domeniu relevant si compatibil cu responsabilitatile pozitiei;
- Cunostinte operare PC (Ms Office);
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;

- Competente in culegerea, clasificarea, prelucrarea si interpretarea datelor si informatiilor, inclusiv in format electronic;
- Capacitate de adaptare si invatare rapida, flexibilitate, dinamism, competente de comunicare;
- Capacitate de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor;
- Atentie la detalii, rigurozitate, spirit analitic si de observatie;

- Orientare catre clienti si calitatea in servicii;

- Spirit de echipa si capacitate de interrelationare;

- Experienta profesionala in domeniul financiar sau in activitatea de facturare constituie un avantaj.

*Doar candidatii eligibili vor fi contactati si invitati sa participe la etapele procesului de selectie.