Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Experiență: Minim 5 ani pe un post similar

Studii: Studii superioare (profil tehnic/economic/juridic)

Descrierea jobului:

  • Coordonează și derulează în mod optim procesul de pregătire a documentației pentru participarea în procedurile de licitație selectate;
  • Analizează cu atenție documentațiile licitațiilor și ale cererilor de ofertă;
  • Coordonează întocmirea devizelor de ofertă și depunerea dosarului pentru participarea la licitații;
  • Este implicat activ în emiterea / solicitarea și obținerea documentelor de eligibilitate (Certificat Constatator ORC, Certificate taxe etc.);
  • Menține legătura cu autoritățile contractante sau cu organizatorii licitațiilor;
  • Colaborează cu personalul companiei pentru analizarea detaliată a caietelor de sarcini și întocmirea ofertelor tehnice și financiare;
  • Depune oferta și este prezent la ședințele de deschidere a ofertelor (după caz);
  • Urmărește parcursul ofertei;
  • Are răspunderea integrală asupra ofertei finale, privind conformitatea cu cerințele;
  • Furnizează informații specifice departamentelor implicate în proces, atât în faza de ofertare, cât și în cea de implementare;
  • Monitorizează reglementările și condițiile de calificare pentru participarea la procedurile de achiziții publice și le aduce la cunoștință managementului companiei;
  • Întocmește și întreține baza de date a tuturor contractelor și licitațiilor derulate / amânate / contestate;
  • Întocmește rapoarte legate de activitățile curente (status licitații, planning-ul licitațiilor, excepții și aprobări aferente);
  • Primește cererile de ofertă repartizate de către Directorul Comercial sau Directorul Comercial Adjunct, clarifică cu solicitanții toate elementele necesare elaborării ofertei și se asigură că oferta va fi emisă în conformitate;

Cunoștințe și abilități:

  • Cunoștințe solide privind legile și reglementările românești și europene privind organizarea licitațiilor;
  • Abilități și cunoștințe solide de vânzare și negociere;
  • Cunoștințe despre legislația în domeniul achizițiilor publice;
  • Cunoștințe generale privind sisteme SCADA și Automatizări;
  • Cunoștințe solide de Limba Engleză (scris, citit, vorbit);
  • Cunoștințe generale de Project Management;
  • Cunoștințe avansate de MS Office (Word, Excel, Microsoft Project, Visio);
  • Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri pentru performanță;
  • Beneficii non-financiare: certificări, training etc.;
  • Oportunități de dezvoltare atât profesională, cât și personală, într-un mediu profesionist și dinamic.