Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Brașov

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

320 €

ANGAJAM BEAUTY ADVISER

Candidatul ideal

- constituie avantaj experienta in domeniul beauty, make-up;
- studii medii ( liceu- diploma de bacalaureat - studiile superioare reprezinta un avantaj );
- experienta in vanzari - domeniul comertului cu amanuntul;
- cunostinte medii de utilizare a calculatorului si implicit a programelor aferente ( ex: Microsoft, Excel/ Word );
- cunoasterea unei limbi straine - nivel mediu ( ex: engleza);
- aspect ingrijit, placut;
- seriozitate, responsabilitate;
- orientare spre client;
- abilitati de comunicare si relationare interpersonala, perseverenta.

Descrierea jobului

Beauty Adviser-ul la Ferrarucci Germany:
- promoveaza si vinde produsele cosmetice din locatia in care se desfasoara activitatea;
- identifica nevoile clientilor si ii ajuta prin realizarea de recomandari individuale;
- opereaza casa de marcat cash/credit;
- lucreaza in ture si in zilele de weekend;
- gestioneaza marfa si se asigura ca nu exista lipsuri;
- realizeaza actvitati administrative: aprovizionarea rafturilor, actualizarea preturilor la raft, etc:
- pastreaza spatiul de lucru placut si curat.

BENEFICII:
- pachet salarial avantajos ( salariu fix + venituri corelate cu realizarile);
- mediu de lucru elegant si placut in sectorul produselor cosmetice de lux.