Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Responsabilitati:

  • Ofera suport Business Account Manager-ului in procesul de vanzare, dezvoltare si mentinere relatii pentru clientii noi;
  • Introduce si trimite contracte pentru activare si urmareste corecta activare a acestora;
  • Verifica stoc echipamente, preturi telefoane, promotii in curs;
  • Trimite catre echipele specializate toate informatiile necesare procesarii comenzilor de terminale si implementarii solutiilor agreate cu clientul, informatii stabilite prin proceduri interne;
  • Verifica finalitatea cu succes a comenzilor: livrari, urgentari, redirectionari colete etc.
  • Ofera suport pentru colectarea informatiilor necesare procesului de management al portarilor;
  • Mentine relatia cu firmele de curierat: trimitere si receptie plicuri, urmarirea livrarii lor daca este cazul;
  • Redacteaza documente ca suport pentru celelalte departamente;
  • Tine evidenta tuturor documentelor care ajung in firma si se asigura ca vor fi livrate fiecarui departamentin parte;
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
  • Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
  • Capacitate de a respecta termene limita;
  • Raspunde la solicitarile venite de la manageri privind diferite situatii si cereri: rapoarte, informatii diverse, pregatirea tuturor actelor care trebuiesc semnate;
  • Colaboreaza cu colegii pentru diferite proiecte.

Candidatul ideal:

  • Diploma universitara;
  • Alte cursuri de pregatire, preferabil de vanzari;
  • Fluenta in vorbirea limbii engleze
  • Experienta profesionala intr-un rol similar;
  • Competente organizatorice;
  • Persoana comunicativa, sociabila;
  • Orientare catre client
  • Comunicare de impact;
  • Abilitati de vanzare si negociere