Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Brașov, Săcele

De ce să alegeți Multitech?
Deoarece lucrăm cu cei mai importanți producători la nivel mondial din domeniile de marcare și codificare pentru a oferii echipamente, consumabile și soluții specifice oricărei industrii din Romania. Multitech este un important furnizor de soluții în domeniul tehnologiilor de inscripționare permanentă, cum ar fi gravură / marcare laser, gravură prin micropercuție și imprimare cu jet de cerneală.

Oferim o cultură organizațională la standarde ridicate, axată pe aprecierea valorii umane și a implicării la nivel de pasiune în atingerea obiectivelor noastre.

RESPONSABILITĂȚI:

- suportul echipei de vânzări directe B2B- identificarea de leaduri pentru vânzarea de echipamente și consumabile aferente  dedicat industriilor de producție din România

- promovarea proiectelor de lansare a produselor noi sau a ofertelor promoționale

- suport pentru area sales manageri privind întocmirea ofertelor comerciale/derulare proiecte

- consilierea/informare continuă telefonică a clienților activi sau a potențialilor clienți

- editare/actualizare baze de date în CRM- efectuarea de studii de satisfacția clientului (voice of customers survey)

CERINȚE:

- Experiență în activități de vânzări prin telefon sau customer care prin telefon

- Reprezintă avantaj dacă sunteți candidat(ă) proaspăt absolvent(ă) studii medii sau superioare  sau cu statut de șomer(ă)

- Abilități de comunicare și prezentare orala

- Studii în domeniu tehnic reprezintă avantaj

- Persoană proactivă, abilități de muncă autonomă individuală cât și în echipă

- Utilizare a softurilor Office Excel/Word- Experiență în aplicații de tip ERP/CRM reprezintă avantaj

- Limba engleză vorbit/scris mediu (avansat reprezintă avantaj)

- Flexibilitate, adaptarea ușoară la proiecte și situații noi

CE OFERIM?

- Pachet salarial motivant: salariu fix +
  Bonusuri în funcție de performanță/realizări;
- Training tehnic de specialitate;
- Atmosfera de lucru motivant;
- Telefon mobil / laptop;
- al 13 salar;
-  Asigurare/servicii medicale