Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu brut pe luna

750 - 900 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Despre Multitech.
Lucrăm cu cei mai importanți producători la nivel mondial din domeniile de marcare și codificare pentru a oferii echipamente, consumabile și soluții specifice oricărei industrii din Romania. Multitech este un important furnizor de soluții în domeniul tehnologiilor de inscripționare permanentă, cum ar fi gravură / marcare laser, gravură prin micropercuție și imprimare cu jet de cerneală.

Oferim o cultură organizațională la standarde ridicate, axată pe aprecierea valorii umane și a implicării la nivel de pasiune în atingerea obiectivelor noastre.

RESPONSABILITĂȚI:

- suportul echipei de vânzări directe B2B

- identificarea de leaduri pentru vânzarea de echipamente și soluții industriale

- promovarea proiectelor de lansare a produselor noi sau a ofertelor promoționale

- after-sales consumabile la clinetii existenti

- consilierea/informare continuă telefonică a clienților activi sau a potențialilor clienți

- editare/actualizare baze de date în CRM

- efectuarea de studii de satisfacția clientului (voice of customers survey)

- 90 % outbound 10% inbound

CERINȚE:

- Experiență în activități de vânzări prin telefon sau customer care prin telefon

- Abilități de comunicare și prezentare orala

- Studii în domeniu tehnic reprezintă avantaj

- Persoană proactivă, abilități de muncă autonomă individuală cât și în echipă

- Utilizare a softurilor Office Excel/Word- Experiență în aplicații de tip ERP/CRM reprezintă avantaj

- Limba engleză vorbit/scris mediu (avansat reprezintă avantaj)

- Flexibilitate, adaptarea ușoară la proiecte și situații noi

CE OFERIM?

- Pachet salarial motivant: salariu fix +
  Bonusuri în funcție de performanță/realizări;
- Training tehnic de specialitate;
- Atmosfera de lucru motivant;
- Telefon mobil / laptop;
- Al 13 salar;
- Asigurare/servicii medicale