Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

BUSINESS NO LIMIT TRAVEL AGENCY  dedicata segmentului corporate si organizarii de evenimente, isi mareste echipa, iar tu ai sansa sa ni te alaturi preluand activitatea de BACKOFFICE TRAVEL AGENT si COPORATE & EVENTS EXECUTIVE .

Cerinte :

  • experienta de minim 1 ani in vanzari, turism sau organizare evenimente;
  • atitudine pozitiva, spirit competitiv, perseverenta, punctualitate si capacitatea de a respecta deadline-uri;
  • cunostinte operare PC , internet, social media si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • abilitati de vanzari si negociere;
  • orientat catre identificarea solutiilor celor mai potrivite pentru client;
  • abilitati de comunicare excelente;
  • limba engleza nivel avansat vorbit si scris
  • absolvent facultate si / sau cursuri de calificare in turism ( profilul turism constituie un avantaj)
  • experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI BACK OFFICE TRAVEL AGENT :

  • Preluarea cererilor de oferta si mentinerea legaturii cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, facturare, incasare, emitere documente de rezervare;
  • Preluarea si prelucrarea prompta a cererilor contactand in cel mai scurt timp posibil potentialii clienti;
  • Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
  • Crearea, mentinerea , dezvoltarea relatiei cu clientii si deservirea acestora cu profesionalism ;
  • Urmarirea derularii actiunii turistice sau evenimentului ;
  • Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;
  • Activitati de secretariat si backoffice specifice activitatii;
  • Va colabora indeaproape si  isi va desfasura activitatea in subordonarea managementului si departamentului de vanzari

RESPONSABILITATI COPORATE & EVENTS EXECUTIVE  :

  •  stabileste contacte, oferteaza si negociaza cu potentialii clienti persoane fizice sau companii;
  • -identificarea si exploatarea potentialilor clienti;
  • -contactarea clientilor persoane fizice interesate de organizarea  de evenimente (nunti, botezuri, aniversari, etc)
  • contactarea clientilor corporate interesati de servicii de cazare, alimentatie publica si organizarea de  evenimente ( aniversari, board meeting-uri, seminarii, traininguri, conferinte etc)
  • negocierea si derularea contractelor de servicii turistice corporate & evenimente ;
  •  mentinerea contactul cu alte agentii, organizatori sau furnizori implicati in desfasurarea evenimentelor;
  • suport in promovarea serviciilor agentiei, lucrand indeaproape si in subordonarea managementului si departamentului de vanzari;
  • Coordonarea si supravegherea pregatirii si desfasurarii evenimentelor contractate;
  • Propune materialele necesare organizarii evenimentelor si le contracteaza dupa aprobarea superiorului direct;
  • Stabileste contacte, discuta si negociaza cu furnizorii pentru asigurarea bunei desfasurari a evenimentelor contractate ;
  • Preluarea cererilor de oferta si mentinerea legaturii cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, facturare, incasare, emitere documente de rezervare
  • sa manifeste disponibilitate, rabdare si atentie in comunicarea cu clientii cat si cu ceilalti colegi;

BENEFICII:

  • Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica cu experienta in turism;
  • Posibilitati de promovare in cadrului companiei;
  •  Pachet salarial motivant ;
  • Bonus din vanzari in functie de performanta;
  • Reduceri la vacantele si serviciile oferite de catre agentie