Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Companie de servicii online interactive, atat pentru piata locala cat si pentru cea internationala cauta developer cu experientaAvem o echipa tanara, entuziasta, dedicata, si dorim sa dezvoltam unele din cele mai inovatoare servicii de pe piata locala si chiar din plan international.

I. Cerinte/ intrebari esentiale :

- Ai o baza solida si completa de cunostinte si experienta in programare web ( PHP, JavaScript, HTML/CSS) si ai lucrat suficient de mult cu cele mai folosite framework-uri pe proiecte concrete, lansate, testate, imbunatatite?
- La fel, ai o baza solida si completa de cunostinte si experienta cu baze de date mari (in principal MySQL)?
- Ai lucrat cu API-urile celor mai mari retele sociale (Facebook, Twitter, etc) in proiecte concrete pe care ni le poti prezenta?
- Ai minim 2-3 ani de experienta in lucrul pe proiecte de anvergura cel putin medie, care la modul ideal au inclus baze de date cat mai mari, probleme de scalabilitate rezolvate cu succes?

II. De dorit :

- Sa fii o fire organizata- Sa cunosti limba engleza la nivel scris/vorbit cel putin mediu- Sa ai studii superioare finalizate, dar esti mereu curios sa inveti lucruri noi- Sa ai cunostinte medii de linux/administrare servere/virtualizare
RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- salariu motivant + mariri periodice in functie de implicare si contributie la dezvoltarea serviciilor noastre- ai sansa sa te faci remarcat prin munca ta
- mediu de lucru placut, echipa de geeks&friends.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Companie de servicii online interactive, bazate pe tehnologii web.