Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Avocat stagiar colaborator

Nivelul carierei
Fara experienta
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

CABINET DE AVOCAT  ,,DULEA CRISTINA", CAUTA AVOCAT STAGIAR COLABORATOR:

DESCRIEREA POSTULUI:- Avocatul stagiar are urmatoarele atributii:

- redactarea actiunilor cu caracter juridic, formularea  opiniilor juridice,- studiu asupra dosarelor repartizate;-

- reprezentarea clientilor in instanta;

- program full time, de luni pana vineri,  de la 09:00 la 17:00 (nu se lucreaza peste program, nu se lucreaza in weekend);

BENEFICII:

- dobandirea unei experiente atat in drept civil, drept comercial, drept administrativ;-

-posibilitatea reala de a lucra in dosare de la momentul redactarii actiunii, pana la pronuntarea hotararii,  inclusiv in faza punerii in executare silita a hotararii;

- onorariu motivant;

-biroul este situat central, in Bucuresti (strada Dristorului intersectia cu B-dul Decebal).- mediu placut de lucru;

CERINTE:- Promovarea examenului de admitere in Barou, in anul, in anul 2020 sau 2021. - capacitate de adaptare rapida, initiativa si persoana responsabila si orientata catre rezultate  si dezvoltare profesionala;

Anuntul este valabil pana pe 30 septembrie 2021!   POZITIA ESTE VALABILA PENTRU BUCURESTI.

  • Interviu online
  • De ce va doriti sa practicati avocatura intr-un cabinet individual de avocat?
  • Ce va place/atrage la avocatura?