Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam un Avocat Definitiv care sa se alature echipei noastre pe o pozitie in house si care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Licentiat in Drept;
- Membru al Baroului cu vechime cuprinsa intre 3 si 5 ani (de la definitivat);
- Experienta relevanta, in societate de avocatura sau ca avocat in house, in activitati precum: redactarea, revizuirea si negocierea de contracte, consultanta cu privire la domeniile protectiei datelor cu caracter personal, prevenirii si combaterii spalarii banilor si finantarii actelor de terorism, protectiei consumatorului etc;
- Solide cunostinte teoretice si practice de drept civil, drept societar, drept financiar-bancar;
- Abilitati deosebite de cercetare, comunicare si interactiune;
- Persoana organizata, ordonata, dinamica si proactiva;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
- O buna cunoastere a limbii engleze.

Responsabilitati:

- Redactare, revizuire, negociere de contracte;
- Participa la organizarea activitatii de compliance a societatii (implementare reguli si proceduri interne, monitorizarea acestora, urmarirea modificarilor legislative etc.);
- Participa la implementarea si monitorizarea regulilor specifice cu privire la prevenirea si combaterea spalarii banilor si finantarii actelor de terorism;
- Face parte din echipa cu rol de Responsabil cu Protectia Datelor;
- Participa la conceperea si inregistrarea documentelor corporative ale societatii;
- Consiliaza managementul societatii cu privire la diverse chestiuni juridice;
- Participa la intocmirea si sustinerea training-ului angajatilor cu privire la aspecte juridice.

Ce oferim?
- Un onorariu motivant;
- Un mediu de lucru placut, stimulativ si profesionist;
- Feedback permanent cu privire la activitate si indrumare.