Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

18 Strada Alexandr Sergheevici Puşkin, București

SCPA SAVIN ŞI ASOCIAŢII recrutează avocat (definitiv), cu experienţă relevantă în drept civil şi drept procesual civil, insolvenţă şi contencios administrativ şi consultanţă în diverse industrii (contracte, RDD, analiză a diverselor probleme de drept commercial, corporate, real estate law), dornic să se alăture unei echipe definite prin rigoare, performanţă şi elegantă, specializată în soluţionarea litigiilor şi în consultanţă.

Căutăm avocaţi pasionaţi, cu solide cunoştinţe teoretice şi cu spirit practic, punctuali şi cu respect faţă de echipa şi muncă.

Oportunitatea oferită de echipa SAVIN & ASOCIAŢII este de dezvoltarea profesională, prin accesul la proiecte de consultanţă şi litigii complexe, precum şi la un portofoliu de clienţi de top.

DESCRIEREA POSTULUI:

  1. Avocat definitiv, membru al . (Baroul Bucureşti), având minim 4 ani de   experienţă şi referinţe profesionale
  2. Redactare de lucrări profesionale specifice activităţii de litigii şi activităţii de consultanţă (acţiuni, întâmpinări, cai de atac, plângeri, opinii juridice, contracte, .)
  3. Reprezentare în faţă instanţelor de judecată, din Bucureşti şi din alte oraşe ale ţării,disponibilitate pentru deplasări scurte la instanţele din ţară,
  4. Reprezentarea clienţilor în faţă autorităţilor publice
  5. Participare în stabilirea strategiei pentru fiecare caz în parte

COMPETENŢE PROFESIONALE ŞI PERSONALE:

  1. Cunoştinţe juridice temeinice şi stăpânirea legislaţiei recente în materia dreptului civil şi   dreptului procesual civil, precum şi în insolvenţă
  2. Experienţă relevantă în dreptul civil, insolvenţă, drept fiscal şi drept administrativ, drept procesual civil
  3. Gândire critică şi creativă; abilitatea de a redacta lucrări profesionale aprofundate, la standardele şi în timpul impus de strategia fiecărui caz
  4. Utilizarea ireproşabilă a limbii române şi cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat, scris şi vorbit (cunoaşterea unei alte limbi străine constituie un avantaj)
  5. Persoană organizată, pasionată şi dornică de o continuă dezvoltare teoretică şi practică în domeniul juridic
  6. Capacitatea de integrare şi lucru în echipa, într-un mediu profesional definit prin rigoare, performanţă şi elegantă
  7. Cunoştinţe avansate de operare pe calculator (în special, suită MS Office)
  8. Deţinerea unui permis de conducere categoria B constituie un avantaj

Candidatul trebuie să aibă minim 4 ani experienţă într-o formă de exercitare a profesiei de unde să poată prezenţa referinţe.

Candidaţii care consideră că se potrivesc întru totul cerinţelor de mai sus pot trimite CV-ul în format Europass la adresa de e-mail: / .

Anunţul este valabil pentru municipiul Bucureşti.