Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1300 €

Dacă esti pasionat de tot ceea ce înseamnă energie electrică, automatizări și ești preocupat de evoluția profesională, te așteptăm să faci parte din echipa noastră

Candidatul ideal:

Firma de automatizari si proiectare Industriala cauta inginer automatist

Descriere post:
- Proiectare si executie sisteme de automatizare industriale bazate pe actionari electro-pneumatice, roboti, alte echipamente.
- Executare programe pentru automatele programabile (SIEMENS PLC)
- Prevenirea/ Solutionarea problemelor tehnice aparute pe parte de PLC
- Participarea la montajul utilajelor noi
- Programare roboti industriali - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Cerinte:
- Absolventi studii superioare sau medii tehnice (preferabil absolventi ai facultatii de Automatica - specializarea roboti industriali sau absolvent de Inginerie electrica)
- Cunostinte automatizari industriale si programare PLC ( Allen Bradley/ Siemens / SIMATIC/ Step7/ TIA Portal)
- Cunostinte retele - constituie un avantaj
- Bune abilitati de comunicare si relationare
- Persoana atenta la detalii, cu gandire analitica, dinamica si autonoma
- Experienta in domeniu actionarilor pneumatice si electrice, roboti (constituie un avantaj)
- Limba engleza - nivel avansat
- Limba germana (avantaj)
- Permis de conducere, categoria B.