Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Auditor Sistem de management integrat Calitate-Mediu-Ssm

Candidatul ideal:

  • Studii superioare
  • Experienta intr-o pozitie similara/ experienta relevanta ca Auditor extern/intern/ consultant extern sisteme de management;
  • Certificate/ atestate manager al sistemelor de calitate/mediu/sanatate si securitate ocupationala constituie avantaj;
  • Abilități de relaționare, planificare și organizare;
  • Responsabil, motivat, integru;
  • Rigoare in gestiunea documentelor;
  • Dinamism, orientare spre rezultate;
  • Cunostinte de operare calculator: MS Office,Internet;
  • Limba engleza: Nivel Mediu/avansat;
  • Permis conducere categoria B;
  • Disponibilitate la deplasari.

Descrierea postului:

  • Adaptarea sistemului de management integrat la dinamica profilului si structurii interne a companiei;
  • Supravegherea, menținerea și îmbunătățirea sistemului de management integrat în cadrul companiei conform standardelor de referință ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 si OHSAS 18001:2007, cat si cu cele legale si de reglementare;
  • Urmareste si raspunde de aplicarea documentatiei sistemului de management integrat implementat;
  • Efectuarea audituri interne si emiterea rapoartelor de audit;
  • Participa la auditurile externe de calitate, mediu si ssm al organismului de certificare;
  • Prezinta rapoarte privind implementarea si functionarea sistemului de management integrat al companiei;
  • Stabilirea împreună cu șefii de departament a obiectivelor sistemului de management integrat;
  • Asigurarea întocmirii planului de audit specific fiecărui departament auditat;
  • Asigurarea derulării auditului cu completarea înregistrărilor corespunzătoare și cu strângerea dovezilor care susțin raportul de audit;
  • Propunerea măsurilor corective în cazul constatării de neconformități de sistem de management;
  • Verificarea inițierii acțiunilor corective, a modului de efectuare a acestora precum și a încadrării în termenele de finalizare;
  • Urmărirea închiderii neconformităților sesizate în urma auditului;
  • Asigurarea întocmirii anuale a analizei efectuate de management care vizează: situația neconformităților de sistem, stadiul acțiunilor corective inițiate, gradul de atingere a obiectivelor anuale;
  • Urmărirea închiderii neconformităților sesizate de organismul de certificare până la următorul audit care va fi efectuat de organismul de certificare;
  • Asigurarea revizuirii documentelor sistemului de management integrat;

Salariul va fi stabilit in urma interviului.

  • Interviu online
  • Va rugam sa specificati care sunt asteptarile dumneavoastra salariale. (salariu net)