Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

In cadrul companiei NexiaCRG oferim de peste 20 ani servicii de calitate pentru toate activitatile clientilor nostri ce tin de toate aspectele financiare ale afacerii lor. Iar din 2004 oferim serviciile noastre companiilor la nivel international, fiind parte a retelei Nexia International. Suntem o echipa de profesionisti dedicata in intregime clientilor nostri, fiind partenerul de incredere in dezvoltarea afacerilor pe care le detin. Daca la randul tau esti un profesionist, care doreste sa isi dezvolte cariera alaturi de o echipa consolidata, cu profesionalism asumat si focus pe calitatea serviciilor oferite catre client, iti oferim posibilitatea sa te alaturi echipei noastre.

Cerintele postului:

  1. Minimum 2 ani experienta in domeniul audit financiar;
  2. Cunoasterea limbii engleze la nivel cel putin mediu;
  3. Studii universitare absolvite;
  4. Cunostiinte operare Excel;
  5. Persoana dinamica, serioasa, capabila sa lucreze in conditii de stres;
  6. Persoana organizata cu capacitati dezvoltate de comunicare analitica si verbala/scrisa

Descrierea postului:

  1. Prelucrarea informatiilor primite de la client, in baza instructiunilor primite de la membrii seniori ai echipei;
  2. Proceduri analitice
  3. Gestionarea procedurii de confirmare a soldurilor
  4. Asistenta in planificarea auditului/servicii conexe – cunoasterea clientului, analiza documentelor, completarea cadrului privind acceptarea clientului;
  5. Verificarea documentelor suport pentru tranzactiile/operatiunile selectate de membrii seniori ai echipei;
  6. Completarea corespunzatoare a foilor de lucru pentru sectiunile distribuite, in conformitate cu standardele internationale de audit;
  7. Asistarea la inventarierea patrimoniului la sediul clientilor si intocmirea documentatiei aferente;
  8. Participarea la intocmirea sumarului ajustarilor propuse si la verificarea situatiilor financiare.

Poti afla mai multe despre noi si activitatea noastra pe site-ul companiei, pe pagina noastra de Facebook si pe LinkedIn.