Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Iti oferim oportunitatea de a te alatura echipei pe postul de AUDITOR IT!

De pe aceasta pozitie vei avea urmatoarele responsabilitati:

  • Realizarea misiuni de audit IT in concordanta cu planul de audit intern si metodologia existenta;
  • Asigurarea suportul necesar desfasurarii celorlalte misiuni de audit;
  • Participarea la realizarea de misiuni de audit intern non IT;
  • Evaluarea gradul de implementare a controalelor IT la nivelul sistemelor si proceselor IT, in acord cu  reglementarile interne de audit si metodologiile internationale;
  • Evaluarea riscurile de securitate la nivelul infrastructurii IT;
  • Efectuarea activitatile prevazute de programul de asigurare si imbunatatire a calitatii auditului;
  • Intocmirea rapoartele de audit in urma misiunilor de audit la care participa.

Cerintele noastre sunt:

  • Studii universitare in domeniile: tehnologia informatiei (IT), sisteme informationale sau economic;
  • Minim 2 ani experienta in auditul sistemelor informationale sau iecuritatea informatiilor sau sisteme IT;
  • Cunoasterea sistemelor si proceselor IT specifice sistemului bancar;
  • Cunostintea pachetului Microsoft Office – nivel avansat;
  • Abilitati bune de comunicare in limba engleza si romana;
  • Competente de testare a controalelor generale IT si de identificare a controalelor compensatorii
  • Competente de identificare si evaluare a riscurilor si controalelor aferente sistemelor IT (aplicatii, retele de calculatoare, sisteme de operare, baze de date)
  • Certificarile profesionale in domeniu reprezinta un plus (ex. CISA, CISM, CISSP, CIA)
  • Cunostinte SQL si „data mining” reprezinta avantaj
  • Spirit de echipa si flexibilitate;
  • Abilitati analitice foarte bune, team-player.