Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Pentru partenerul nostru, o importanta institutie bancara, orientata spre inovatie, spre utilizarea aplicatiilor online si a noilor tehnologii in conceperea unor produse si servicii bancare bazate pe Internet si adaptate secolului XXI, recrutam Auditor Intern in Bucuresti.

Responsabilitati:

Realizeaza obiectivele individuale stabilite de seful de divizie, in conformitate cu planul de audit aprobat;
Evalueaza modul in care se asigura protejarea elementelor patrimoniale bilantiere si extrabilantiere si identifica metode de prevenire a fraudelor si pierderilor de orice fel;
Verifica conformitatea cu legile, reglementarile, politicile si procedurile precum si modul in care sunt respectate dispozitiile cadrului legal, cerintele codurilor de conduita;
Evalueaza riscurile si stabileste recomandari pentru diminuarea riscurilor;
Propune sefului de divizie orice actiune care poate duce la imbunatatirea activitatii diviziei;
Documenteaza toate etapele misiunii de audit in conformitate cu reglementarile interne privind audiul intern si participa la realizarea raportului de audit;
Semneaza toate actele care implica realizarea obiectivelor individuale stabilite;
Raspunde de executarea calitativa si la timp a lucrarilor;
Raspunde de urmarirea efectiva a deficientelor constatate;
Raporteaza incidentele operationale si incidentele ce pot afecta securitatea datelor/informatiilor.

Cerinte:

Absolvent studii superioare;
Experienta in activitate de control/audit;
Certificari in domeniu, reprezinata un avantaj sau dorinta de a absolvi aceste cursuri ulterior angajarii;
Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
Capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de comunicare si interactiune.

Beneficii:

Bonuri de masa, servicii medicale, abonament bookster, bonusuri anuale de performanta;;
Participarea la diverse activitati sportive, culturale, training-uri.

  • Interviu online
  • Te rugam sa ne ajuti cu suma minima a asteptarilor tale financiare in RON Net/Luna. Asa ne asiguram ca putem sa iti oferin ceea ce tu iti doresti si bineinteles, ne incadram in bugetul alocat pozitiei.