Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Obiectivul postului:
Asistentul Recrutare și Selecție este responsabil de realizarea procesului de identificare a candidaților potriviți pentru pozițiile deschise și de optimizarea serviciilor resurse umane oferite de POLARA.

Responsabilităţi:

  • Realizarea campaniilor de recrutare prin mai multe canale (platforme de recrutare, networking, retele de socializare, utilizand baze baze de date proprii, etc.);
  • Utlizare avansata a platformelor: Facebook, Linkedin, Google;
  • Promovarea companiei şi a serviciilor de resurse umane;
  • Abordarea telefonică şi prin e-mail a potenţialilor clienţi şi ofertarea acestora, stabilirea de întâlniri;
  • Realizarea etapei de screening a CV-urilor aplicanților;
  • Organizarea preselecției candidaților prin interviuri telefonice;
  • Introducerea candidaţilor în baza de date;
  • Realizarea de rapoarte de evaluare pentru candidații selectați;
  • Stabilirea unor relații de calitate cu candidații, centrate pe o colaborare de durată;
  • Administrarea bazei interne de date (actualizarea şi completarea acesteia);
  • Implicarea activă în optimizarea serviciilor de recrutare și selecție.

Cerinţe:

  • Studii in curs sau finalizate, in domenii recum: psihologie, economie, administratie.
  • Foarte bune abilităţi de comunicare şi dezvoltare de relaţii de calitate;
  • Foarte bune abilităţi PC (Microsoft Office);
  • Bune abilităţi de prezentare la nivel profesional;
  • Bune abilități de rezolvare a problemelor, atitudine de învingător;
  • Excelente abilităţi de comunicare scrisă şi orală în română (cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj).
  • Experienta de munca in orice domeniu in care exista contact cu publicul, direct sau indirect: retail, call center, vanzari, alimentatie, comert, turism, transport etc.

Oferta de angajare:
- anagajarea se face cu contract de muncă, normă întreagă sau partiala;
- activitate în cadrul unei echipe formate din experți angajati cu experiență relevantă în domeniu;
- posibilitatea de evoluție profesională în cadrul organizației.

Fa un pas inainte in cariera ta! Alatura-te unui proiect provocator!

Poti trimite CV-ul tau aici:« g o o. gl/SBpscF »introdu in browser adresa fara spatii si ghilimele

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.