Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 1000 €

Compania - BFG Packaging SRL
• Producator de ambalaje din polistiren extrudat si polipropilena pentru industria alimentara
• Sediul (departamentul de vanzari si departamentul comercial) in Bucuresti, Bd. Aviatorilor
• Fabrica de productie in Petresti, judetul Dambovita
• Retea de clienti / distribuitori in peste 30 de tari din Europa
• Companie in dezvoltare, cu planuri ambitioase de crestere pentru urmatorii ani

Pozitia - Assistant Technical Director / Engineer

  • Isi desfasoara activitatea la sediul din Petresti, jud. Dambovita
  • Raporteaza catre Directorul Tehnic

Cerinte:

  • Inginer entry-level / mid-level
  • Studii superioare de profil – inginerie mecanica & electrica
  • Disponibilitatea de a lucra direct cu echipamente de productie (interventii)
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu / avansat

Responsabilitati principale:

Pozitia are doua ramuri principale de activitate

  • Asista Directorul Tehnic si lucreaza impreuna cu personalul Departamentului Tehnic pentru asigurarea functionarii echipamentelor de productie in conformitate cu executarea planului de productie

BFG Packaging SRL isi desfasoara activitatea de productie 24 /, are un numar de echipamente in crestere ca urmare a investitiilor in extinderea capacitatii de productie din ultimii ani (si a dezvoltarii afacerii). Strategia pe termen mediu include modificarea parametrilor de productie a echipamentelor tehnice.

  • Activeaza ca Manager de Proiect pentru definirea si implementarea planurilor de mentenanta tehnica a echipamentelor de productie, impreuna cu sistematizarea si administrarea corespunzatoare a pieselor de schimb.