Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Responsabilitati:

·Ajuta si inlocuieste Sondorul Sef in timpul operatiilor de foraj, cand este nevoie.

·Ajuta la pregatirea echipamentelor care se vor introduce in sonda.

·rganizeaza si supervizeaza formatia de foraj pentru toate operatiile care se executa pe locatie.

·Asista Sondorul Sef pe durata unei situatii de urgenta sau manifestare eruptiva, ajuta la procedura de omorare a sondei.

·Participa la intretinerea sculelor si echipamentelor de foraj.

·Participa la repararea echipamentelor de foraj si a celorlalte scule.

·Participa la operatiile de tubaj, cimentare, montare/demontare instalatia de prevenire a eruptiilor, sub coordonarea Sondorului Sef si a Sefului de Sonda.

·Monitorizeaza parametrii sistemului de fluide de foraj.

·Participa la planificarea, organizarea si mutarea instalatiilor de foraj si reparatii capital.

·ereaza instalatia de foraj si reparatii capitale, sub coordonarea Sondorului Sef.

Cerinte:

·Curs calificare Ajutor Sondor Sef

·Certificat curs prevenirea si combaterea manifestarilor eruptive la sonda (constituie avantaj)

·Minim3 ani experienta in domeniul foraj si reparatii capitale

·Cunostinte tehnice de foraj-extractie  si reparatii sonde

·Cunostinte despre sculele de foraj

·Disponibilitatea de lucru in schimburi si deplasari