Asistente medicale generaliste in Austria

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

germană

Acest job nu mai este activ.

CERINTE :

1.

Studii terminate cu - Diplomă   de absolvire de asistent medical generalist cu studii superioare de scurtă   durată SAU Diplomă de licenţă de asistent medical generalist cu studii   superioare de lungă durată

Studii terminate cu - Diplomă de asistent medical generalist cu studii

post-liceale,   care a inceput dupa

Studii terminate la Scoală postliceală cu Certificat de compeţente

profesionale   de asistent medical generalist, care au inceput inainte decu   experienta in domeniul muncii de cinci ani in ultimii 7 ani.

2.

Atestat de limba germana nivel minim A2
3.

Fara antecedente penale

RESPONSABILITATI /   BENEFICII:

Descriere job:

Asistenţi medicali- asistente medicale/ de specialitate cu şi fără experienţă   pentru spitale/azile de bătrâni/ instituţii medicale în Austria pentru unul   din cei mai mari angajatori din Austria.

  Oferta noastră:

- Angajatorul va fi o firma austriaca.
- Salariul de bază 1780 € net, contract de munca pe perioada nedeterminata.

- Programul de lucru: 167 ore/lunar.

Se lucreaza in   toata Austria: Wien, Graz, Klagenfurt, Villach,Innsbruck, Salzburg.
- Angajatorul plăteşte contribuţia la fondul sistemului de asigurări sociale   şi pensii precum şi contribuţiile pentru asigurările de sănătate, conform   legilor în vigoare din Austria.
- Vă găsim o locuinţă corespunzătoare pentru dumneavoastră, înainte de a   ajunge în Austria; odată ajuns/-ă în Austria vă preluăm de la locul stabilit   înainte şi vă ducem la noua dumneavoastră locuinţă.
- Sprijin la integrarea în Austria, precum şi în soluţionarea tuturor   aspectelor birocratice.
- Vă însoţim la noul loc de muncă şi vă suntem alături atunci când sunteţi   prezentat/-ă viitorului superior şi viitorilor colegi ai dumneavoastră.
- Vă stăm la dispoziţe pentru orice fel de probleme ar putea apărea.