ASISTENTA STOMATOLOGIE ZONA TIMPURI NOI

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

480 - 580 €

Candidatul ideal

Asistenta medicala cu minim 1 an experienta in cabinet stomatologic, abilitati in comunicarea cu pacientii, atentie si sincronizare cu medicul.
Cerinte:
- Persoana dinamica, responsabila, organizata;
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Dinamism, flexibilitate, perseverenta,capacitate de automotivare si buna organizare;
- Dornica de a acumula cunostinte noi, de a se dezvolta si perfectiona pe plan profesional;
- Dedicare in rezolvarea si respectarea sarcinilor de serviciu;
- Integritate si profesionalism, dorinta si capacitate de perfectionare.

Descrierea jobului

Asistenta trebuie sa asiste medicul in activitatea zilnica, sa cunoasca instrumentarul si materialele specifice. Sa pregateasca instrumentarului si sa il sterilizeze.
Asistenta trebuie sa intocmeasca foile de observatie, sa faca programarea pacientilor si activitatile conexe de receptie.
Pentru persoanele care sunt la inceput de drum, cu putina experienta in stomatologie, asiguram suport si pregatire preofesionala.