Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Salariu brut pe luna

100 - 150 €

Asistenta medicala pentru centru educational privat, cu experienta relevanta in domeniu, absolventa de Scoala Postliceala Sanitara, cu drept de libera practica;
Cunostinte temeinice ale procedeelor de sanatate si igiena;
Experienta sau activitate anterioara in pediatrie reprezinta un avantaj.

Program part-time, 2 ore/zi - 8:00-10:00

Responsabilitati:
Asigura aplicarea corecta a procedeelor de sanatate si igiena;
Este responsabila de folosirea in conditii normale a cabinetul medical si de procurarea medicamentelor si echipamentelor necesare desfasurarii activitatii;
Efectueaza zilnic controlul medical si triajul epidemiologic al copiilor la primirea in colectivitate;
Supravegheaza modul in care se respecta igiena individuala a copiilor in rutinele zilnice.

Beneficii:
- Mediu placut si prietenos;
- Oportunitati d e training si dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial motivant, in functie de pregatirea profesionala si experienta.

  • Interviu online
  • 1. Ati mai lucrat cu copii mici? Daca da, in ce a constat activitatea dumneavoastra?
  • 2. Care sunt dupa parerea dumneavoastra situatiile cele mai dificil de gestionat in lucrul cu cei mici?
  • 3. Cum gestionati o situatie in care mai multi copii prezinta simptome de boala la primirea in colectivitate?