Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

- studii superioare/medii finalizate;
- capacitate de lucru in echipa;
- tact, perseverenta si diplomatie;
- bune abilitati de comunicare si negociere;
- cunostinte foarte bune de operare PC - Word, Excel;
- capacitate de a gestiona simultan sarcini diferite, de a se incadra in termene si bugete.

Descrierea jobului

- contacteaza si dezvolta relatii cu clientii alocati conform procedurilor si standardelor interne ale companiei;
- intocmeste comenzile pentru clienti, in concordanta cu conditiile comerciale negociate (discount, termen de plata, etc);
- confirma comenzile primite ;
- respecta planificarea privind contactarea telefonica a clientilor si oferirea de solutii specifice nevoilor lor;
- rezolva reclamatiile si realizeaza retururile;
- promoveaza produsele comercializate de firma prin vanzarea telefonica;
- intocmeste rapoarte solicitate de catre superiori.

Perioada determinata de 2 ani.

Sediul companiei este in localitatea Apahida.

Se asigura transport la locul de munca, din Cluj Napoca in Apahida.