Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

1 Strada Moldovei, Târgu Mureș

  • Candidatul ideal va avea:

    • Studii superioare de asistență socială
    • Foarte bune abilităţi de comunicare şi relaţionare interumană
    • Capacităţi de organizare
    • Cunoştinţe de operare pe calculator

  • Responsabilități:

    • Consiliere, orientare şi sprijin pentru realizarea demersurilor necesare obţinerii drepturilor sociale, reabilitării și reintegrării sociale
    • Realizarea anchetelor sociale şi întocmirea rapoartelor
    • Elaborarea planului individualizat de asistență socială
    • Participarea la elaborarea planului de asistenţă şi îngrijire în echipă multi-disciplinară
    • Participarea la monitorizarea și evaluarea cazurilor aflate în asistență
    • Desfășurarea de intervenții specifice asistenței cazurilor de violență în familie, inclusiv asigurarea măsurilor de protecție în caz de urgență
    • Supravegherea respectării regulamentului şi programului activităţilor din unitățile de asistență socială
    • Coordonarea şi corelarea activităţilor beneficiarilor de adăpostire
    • Participarea la şedinţele săptămânale ale echipei
    • Participarea la programe de dezvoltare și formare profesională
    • Sesizarea coordonatorul de program sau consilierul de serviciu în privinţa oricărei nereguli semnalate şi să colaboreze pentru remedierea ei
    • Participarea la acțiunile de informare a comunității
    • Participarea la campaniile de promovare a serviciilor în domeniu, de conștientizare și sensibilizare
    • Dezvoltarea de noi proiecte pentru continuarea şi susţinerea activităţilor din domeniul combaterii violenţei în familie