Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Cardinal Iuliu Hossu, Cluj-Napoca

CERINTE:

  • Absolvent/a de studii superioare
  • Minim 1 an experienta pe un post similar
  • Abilitati de persuasiune si relationare cu clientii
  • Cunostinte de operare PC
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat
  • Cunostinte de contabilitate primara constituie un avantaj
  • Capacitatea de a se adapta unui mediu de lucru modern si dinamic, orientat catre calitate si munca in echipa

RESPONSABILITATI:

  • Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea firmei, telefon, conținutul mesajului)
  • Preia si directioneaza apelurile telefonice, iar daca persoana solicitata este ocupata / lipseste preia eventualele mesaje si le transmite ulterior sau directioneaza apelul catre persoanele care ar putea sa cunoasca problema
  • Inainte de transferarea mesajului afla cine suna si eventual in ce problema; transmite aceste informatii persoanei interesate inainte de a transfera efectiv legatura
  • Primeste persoanele din afara (clienti parteneri de afaceri, etc.) ii informează pe cei interesați despre sosirea acestora, dupa care conduce vizitatorii la persoanele respective, asigurand protocolul aferent
  • Mentine evidenta transmiterii faxurilor inregistrandu-le in registrul de intrari-iesiri
  • Efectueaza inregistrarea si urmarirea delegatiilor
  • Mentine inregistrarea corespondenței trimise si primita
  • Se ocupa de rezervarea biletelor de avion si/ sau camere de hotel etc
  • Mentine evidenta facturilor primite de la furnizori
  • Multiplicare, scanare si arhivare documentatii
  • Efectueaza si raspunde de situatia protocolului
  • Comanda / evidenta produselor de papetarie si birotica
  • Transmitere mailing-uri la cerere
  • Rezolvarea problemele care pot aparea precum si eventualele reclamatii
  • Sa participe la cursurile de perfecționare, traininguri

BENEFICII:

  • Pachet de beneficii atractiv
  • Conditii de munca deosebite
  • O echipa de profesionisti