Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș

RESPONSABILITĂŢI

  • Introduce în sistemul de gestiune facturile de la furnizorii interni sau externi
  • Gestionează bazele de date cu clienţi/ piese/ echipamente din parc
  • Emite facturi de vânzare în concordanţă cu cererile clienţilor sau pe baza proformelor întocmite anterior
  • Întocmeşte devize în sistemul de gestiune pe baza referinţelor primite de la colegi sau clienţi
  • Se preocupă de arhivarea fizică şi electronică a documentelor emise şi urmăreşte buna aranjare şi organizare a documentelor
  • Participă la inventare periodice şi anuale şi întocmeşte rapoarte lunare privind activitatea de service
  • Menţine relaţia cu departamentul contabil asupra încasărilor, situaţiei cont client şi avansuri

CERINŢE

  • Studii finalizate, de preferat în domeniile economic sau tehnic
  • Experienţă în gestiune, contabilitate primara, facturare
  • Experienţă de lucru cu clienţii şi furnizorii
  • Cunoştinţe avansate de operare PC - Word, Excel
  • Cunoştinţele de limba engleză constituie un avantaj

PROFIL CANDIDAT

  • Seriozitate, dorinţă de învăţare permanentă