Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană

Salariu brut pe luna

2300 - 2800 €

Candidatul ideal

Orientare către client și bune abilitați de comunicare;
Atenție la detalii, bune abilități de lucru în echipă;
Cunostințe medii de operare PC (Word, Internet);
Cunostințe de limba germană,minim nivel B1
Cunostințe privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical radiologie;
Școala postliceala sanitara finalizata – specialitatea radiologie;

Descrierea jobului

  • Efectuează proceduri de radiologie și imagistică medicală la recomadarea medicului, conform competențelor legale
  • Realizează examenele solicitate de medici
  • Asista medicul radiolog la examenele radiologice și de imagistică medicală
  • Manevrează masa de examinare, supraveghează și menține poziția pacientului în functie de examenul realizat.

Beneficii:

Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung
Oportunitatea de a desfasura activitatea impreuna cu o echipa de profesionisti;
Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
Program de lucru flexibil – în ture(tura de dimineață,de după amiază și de noapte)
Salariul este între 2300 și 2800 euro brut în funcție de calificare.
Asigurare de sănătate,șomaj și pensie pe toată perioada contractuală.

Locatie: Germania,Bavaria