Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Strada Aurel Vlaicu, Cluj-Napoca

Descrierea companiei:

 Cu peste 20 de ani de experienţă în domeniu, Medcenter este unul dintre cei mai importanţi furnizori de servicii medicale    clinice şi de laborator din România.

 Medcenter deține unul dintre cele mai mari laboratoare din sud-estul Europei: mai mult de mp destinați medicinii de laborator și patologiei. Dotarea cu aparatură medicală de ultimă generație face din Laboratoarele Medcenter un nume de referință pe piața medicală românească.

Medcenter oferă o gamă largă de analize medicale de: hematologie, coagulare, biochimie, imunologie, serologie, teste de microbiologie și anatomie patologică la cele mai înalte standarde.

Mai multe informații:

Avand in vedere proiectele noi pe care Medcenter Cluj le gestioneaza in perioada urmatoare,  echipa noastra are nevoie de un coleg nou.

Pozitia in organigrama este de Asistent Medical Generalist. Acest job trebuie sa raspunda urmatoarelor cerinte:

Atributii si responsabilitati:

Cerintele minime ale postului :

1. Cunostinte de operare PC- nivel mediu;

2. Certificat de membru OAMMR;

3. Autorizatie de libera practica vizata pe anul in curs

4. Cunostinte medicale specifice functiei de asistent medical generalist :

             recoltari probe biologice

            realizare EKG( pregatire pacient, montare electrozi, etc); interpretarea rezultatelor se va  face de catre medicul specialist

            realizeaza suportul de specialitate impreuna cu medicul specialist atunci cand protocolul medical din cabinet il cere

5.  Realizeaza  Informarea pacientilor cu privire la investigatiile de laborator si/sau ambulatoriu ce vor fi efectuate, la modul de recoltare a probelor biologice, termenul de eliberare a rezultatelor, procedurile medicale de urmat in stabilirea diagnosticului si/sau tratamentului pe care medicul le stabileste;

6. Permis de conducere categoria B constituie un avantaj;

7. Experienta minim un an pe un post similar constituie de asemena un avantaj.

Pachete si beneficii:

1. Pachet salarial atractiv;

2. Programe de formare continua care sa raspunda exigentelor pozitiei nou create;

3. Asigurare medicala pe toata perioada de desfasurare a contractului;

4. Posibilitatea de dezvoltare in functie de performantele obtinute de angajat;

5. Training si cursuri de perfectionare cu puncta EMC.