Detalii loc de munca

Asistent medical generalist

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Cerinte candidat ideal:

-         Studii Postliceale de specialitate/ Studii Superioare de scurtă durată de specialitate absolvite;

-         Asigurare pentru malpraxis;

-         Autorizație de liberă Practică valabilă, vizată la zi;

-         Experiență în recoltarea probelor biologice (minim 1 an);

-         Cunoștințe specifice activității de recoltare (proceduri, acordarea primului ajutor, utilizarea echipamentelor de lucru și a sistemelor de recoltare, indicatori clinici care pot reflecta starea pacientului și care pot duce la întreruperea recoltării etc.);

-         Orientarea catre nevoile pacientului;

-         Persoana empatica;

-         Cunostinte limba engleza la nivel mediu;

Responsabilitati:

-         Intampinarea pacientilor si pregatirea acestora pentru recoltarea probelor biologice respectand standardele de calitate si masurile de igiena;

-         Efectuarea manevrelor de recoltare in functie de specificul probei;

-         Respecta normele de securitate referitoare la manipularea deseurilor medicale;

-         Informeaza pacientul cu privire la investigatiile oferite, protocolul de recoltare a probelor biologice,  termene de eliberare a rezultatelor;

-         Gestioneaza fisele de sondare a opiniei pacientilor referitoare la calitatea serviciilor oferite de clinica.