Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 500 €

Candidatul ideal

·posesor/oare - diploma de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate in Romania

·posesor/oare - adeverinta de libera practica eliberat de Ordinul Asistentilor Medicali

·persoana serioasa, disciplinata, punctuala, cu simt al responsabilitatii

·adaptabilitate la lucrul in echipa

·abilitate de relationare si comunicare

·atitudine pozitiva si dinamism

Descrierea jobului

·pregateste cabinetul stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical;

·respecta programul de lucru al cabinetului;

·pregateste materialele si instrumentele necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor;

·dezinfecteaza si sterilizeaza instrumentarul stomatologic conform instructiunilor (presterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica);

·pregateste solutiile necesare dezinfectiei instrumentarului conform instructiunilor;

·trimite spre sterilizare instrumentele stomatologice dezinfectate si corect ambalate;

·aduce de la sterilizare in cabinet instrumentarul stomatologic sterilizat;

·efectueaza dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana, spray-ului de aer-apa;

·inlocuieste consumabilele si completeaza caietul de sterilizare

·pregateste materialele pentru luarea amprentelor dentare;

·utilizeaza si intretine corect aparatura cabinetului;

Mihaela-Dent - Smiles built to last