Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Asistent medical generalist clinica (1 post)

Responsabilitati:

  • Asigura buna desfasurare a consultatiilor medicale, redacteaza documentele medicale solicitate de medicul specialist

  • Mentine o buna organizare a arhivei si a dosarelor pacientilor

  • Intocmeste rapoarte despre pacienti, consultatii, servicii medicale prestate

  • Manifesta un comportament decent si de sprijin fata de nevoile pacientilor, deschidere in relatia cu persoanele din colectiv, munca in echipa.

  • Verifica starea echipamentului la inceputul fiecarei ture (functionalitate, consumabile, probleme in alimentarea cu energie electrica)

  • Asigura respectarea circuitelor specifice ale clinicii.

  • Utilizeaza instrumentele de informare doar pentru a-si indeplini sarcinile proprii fara a aduce vreun prejudiciu cuiva

  • Introduce in calculator toate datele afererente consultatiei

  • Disponibilitate de lucru in 2 schimburi

Cerinte

  • Minim 1 an experienta intr-un post similar (se vor prezenta referinte in scris la momentul interviului).

  • Autorizatie de libera practica / Certificat de Membru OAMMR (valabil)

  • Carnet de conducere categoria B

Calificare: Asistent medical generalist - absolvent scoala sanitara (sau echivalent) sau facultate

Cunostinte operare calculator: Microsoft Office—nivel mediu.

Limbi straine: Limba Engleza (minime cunostinte)

Mentionam ca doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati. De asemenea, mentionam ca Mediqa va pastra confidentialitatea asupra datelor dvs. cu caracter personal.