Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Iași; Bacău; ...mai multe

Candidatul ideal

Ești Asistent Medical Generalist în căutarea unui loc de munca în UK/Irlanda? Avi-Ad Adult Education îți oferă posibilitatea de a-ți urmări visul și de a-ți dezvolta cariera medicala în UK/Irlanda!

Descrierea jobului

Agenția Avi-Ad Adult Education a fost înființată în anul 2014 în România și a desfășurat până în prezent cursuri de formare în domeniul educației adulților, în special conexe cu sfera medicală. Din anulne ocupăm și de plasarea îngrijitorilor, a asistentelor medicale și a altor tipuri de personal medical în țări ale UE, în Israel, Anglia sau Irlanda, fiind înregistrată la Inspectoratul Teritorial de Muncă Iași.

Ce îți este oferit:

- Salariul este cuprins între £12 - £15 pe oră (Anglia)/ €16 – €20  (Irlanda), în funcție de vârstă și experiență;

- Contract de muncă ce se semnează din țară, program full-time;

- Decontarea biletului de avion la sosire, după caz;

- Cazare gratuită pentru prima lună, după caz;

- Asistență continuă pentru acomodare;

- Training inițial organizat de către angajator;

- Oportunitatea de a lucra ca infirmier până la obținerea PIN-ului;

- Asistență în obținerea PIN-ului și a unor calificări necesare obținerii locului de muncă vizat, dacă este nevoie (de limbă engleza, respectiv IELTS).

Oferim tuturor candidaților următoarele servicii și informații:

- Suport în procesul de înregistrare în NMC (Anglia)/ NMBI (Irlanda);

- Crearea unui CV atrăgător;

- Suport în pregătirea pentru interviu;

- Informații despre sistemul de sănătate din UK/ Irlanda și cum diferă față de cel din țara de proveniență;

- Suport în găsirea unui locuințe (dacă nu este oferită de angajator);

- Informații despre spital sau centru de îngrijire și împrejurimi.

Alte informații:

- Costuri program: Nu Percepem Comision;

- Bilet avion România – UK/ Irlanda (rambursat, după caz, de către angajator);

- Bani de buzunar.

Ce ne dorim de la tine:

- să deții calificare de asistent(ă) medical(ă) generalist;

- sa cunoști limba engleză la nivel mediu, conversațional (B1);

- experiența în domeniu este un avantaj, dar nu este obligatorie;

- PIN eliberat de NMC UK/ NMBI Irlanda pentru a profesa ca asistent medical înregistrat în UK/ Irlanda; în cazul în care nu îl dețineți, vă vom oferi asistență în obținerea lui. De asemenea sunt acceptate și persoanele care se afla în curs de înregistrare;

- dorința și entuziasmul de a începe sau continua o cariera în Marea Britanie/ Irlanda.