Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

ASISTENT MEDICAL (ANESTEZIE)

Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
1

Cerințe:

  • Studii de specialitate (Scoala Postliceala Sanitara);
  • Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
  • Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara (in anestezie);
  • Cunoasterea substantelor anestezice folosite (administrare, concentratie, dilutii, efecte).

Responsabilitati:

  • pregătirea medicației pentru efectuarea anesteziei;
  • implicarea în consultul preanestezic;
  • pregătirea pacientului conform indicațiilor medicului;
  • pregătirea aparatului de anestezie și a perfuziilor;
  • implicarea în realizarea tehnicilor anestezice;
  • monitorizarea stării pacientului (tensiune arterială, puls, saturatia de oxigen, urmărirea pupilelor și a tegumentelor);
  • asistarea medicului la intubația traheală,
  • supravegherea și observația pacientului după trezirea din anestezie.

Beneficii:

  • Contract individual de munca pe durata nedeterminta;
  • Salariu atractiv;
  • Tichete masa;
  • Echipa tanara si motivata.