Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Daca esti o persoana foarte bine organizata, creativa, cu spirit de initiativa si orientata catre rezultate, cu o atitudine pozitiva si deschisa catre colegi si colaboratori, atunci te asteptam in echipa noastra.

CERINTE GENERALE

- studii superioare finalizate

- aptitudini de comunicare scrisa si orala; spirit organizatoric si de echipa

- persoana sociabila, creativa, punctuala, atenta la detalii;

- experienta in operarea unor platforme de mailing/newsletter (MailChimp);

- bune cunostinte Microsoft Office;

- cunostinte de limba engleza;

- experienta intr-o pozitie similara reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI

- Implicarea activa in campaniile de promovare desfasurate de Centrul Cultural de Limba Engleza Shakespeare

- Intocmirea diverselor rapoarte/statistici de Marketing;

- Efectuarea unor cercetari de piata si studiul concurentei;

- Crearea bazelor de date si actualizarea acestora;

- Setarea si trimiterea de mesaje si newslettere prin intermediul platformei MailChimp;

- Actualizarea continutului pe website-ul Shakespeare School impreuna cu echipa de marketing;

- Insusirea modului de lucru cu aplicatia electronica a companiei, efectuarea de rapoarte si transmiterea mesajelor in cadrul acesteia.

- Contactarea potentialilor clienti si mentinerea comunicarii (telefonice si in scris) cu acestia in cadrul campaniilor de promovare;

- Elaborarea si transmiterea ofertelor conform informatiilor solicitate de clienti.

- Mentinerea legaturii cu departamentul de HR si furnizarea unor documente si evidente

Postul este disponibil la sediul nostru din zona Piata Victoriei.

Aplicatiile pot fi trimise pana la data de 26 ianuarie 2018.