Asistent marketing - SELGROS Centrala Brasov

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Calea București, Brașov

Responsabilităţi:

-      redactează/tehnoredactează diferite materiale;

-       primește și transmite e-mailuri și memo-uri;

-      mentine legatura cu agentii de publicitate, studiouri foto,  etc.

-    întocmește diferite rapoarte/analize/statistici solicitate de managerul de marketing

-     prelucrarea deconturilor, a poștei externe și a celei interne.

Cerinţe:

- cunostinte avansate de operare  PC: Word, Excel, Outlook, Powerpoint

- cunostinte de pachet Adobe (Photoshop, Indesign, Illustrator), Corel – prezinta un avantaj

- carnet categoria B

- disponibilitate deplasari in tara

- cunoştinţe foarte bune de limba engleză

- cunoaşterea limbii germane constituie un avantaj

- abilitati bune de comunicare şi lucru în echipă

- gândire organizată, analitică şi flexibilă

- atitudine pozitivă (“can do” attitude)

- studii superioare finalizate

- rezistenţă la stress

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Contract pe durata determinata de 2 ani cu posibilitatea de a se modifica in contract pe durata nedeterminata
- salariu atractiv;
- sistem informatic performant şi logistică modernă;
- oportunitatea unei cariere într-un concern internaţional