Detalii loc de munca

Asistent Marketing Online

Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Posturi disponibile
1
Cerinte:
-Cunostinte despre Marketingul Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Facebook Ads, Google Search, Bloguri, Mobile Adv;

- experienta in marketing minim 2-3 ani in domeniul online inclusiv Facebook Ads, Google Adwords si Google Analytics;

- Capacitate de analiza si de studiu comportamental;

- Initiativa, creativitate si dinamism, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor; dorinta permanenta de autodepasire si de a ramâne conectat la noutatile din domeniul marketingului online;

-Experienta in optimizarea, actualizarea, mentenanta si dezvoltarea site-urilor;
- experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare in domeniul online si nu numai;

-Cunoasterea a pachetului MS Office, editare grafica;

-Cunostinte limba engleza (scris si vorbit);

- Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipa.

-Capacitate foarte buna de analiza, concentrare pe cifre si pe masurarea succesului campaniilor sau a actiunilor initiate;

- Capacitate de a elabora si implementa strategii;

- Abilitati de comunicare,creativitate si initiativa proprie;
-persoana dinamica, flexibila;

- Promptitudine si seriozitate.

Responsabilitati:

- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online (Facebook, Youtube si altele);

- Promovarea si conceperea de planuri si strategii de marketing online;

- Participare la conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare a imaginii site-ului si companiei, prin propunerea si asistarea la realizarea grafica a acestora;

- Crearea si organizarea de evenimente care sa aduca clienti;

- Gestionarea si imbunatatirea imaginii companiei in mediul online;

- Redactarea si postarea online a materialelor publicitare;

- Monitorizarea si analiza pietei si a competitiei.

- Colectare si gestionare baza de date.

Oferta:

- Pachet salarial motivant;

- Venituri corelate cu realizarile;

- Conditii de lucru placute, colectiv tanar si dinamic.

- Posibilitatea de a lucra la proiecte inedite si provocatoare.