Asistent Marketing Departament Service - Mogosoaia

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

100 - 180 €

Rolul principal al Asistentului de Marketing in cadrul departamentului de service pune accent pe cunoasterea produselor si suport pentru echipa de vanzari.

RESPONSABILITĂŢI:

  • Cunoaste si promoveaza produsele departamentului de service.
  • Pregateste si lanseaza comunicari de marketing.
  • Actualizeaza informatiile departamentului de service de pe site-ul companiei.
  • Se ingrijeste prin mijloacele disponibile ca baza de date de contact clienti de service sa fie cat mai actuala (feedback campanii marketing, CRM).
  • Organizeaza reprezentarea departamentului de service la targuri, « open days », etc.
  • Colecteaza si analizeaza ofertele concurente de service, dupa care documenteaza si propune actiuni de marketing.
  • Aplica si urmareste eficienta programelor de marketing, inregistreaza rezultatele, pregateste raportarea catre furnizor.
  • Utilizeaza aplicatia pentru vanzarile de service.
  • Intocmeste si trimite rapoarte de analiza periodice sau adhoc catre furnizor sau intern.
  • Genereaza rapoarte de urmarire a activitatii de service pentru furnizor.

CERINŢE:

  • Minimum studii medii finalizate.
  • Experienta 1 - 3 ani in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole/marketing/ autovehicule sau domenii conexe.
  • Cunoștințe tehnice generale (auto/ utilaje de construcții/ utilaje agricole).
  • Cunostinte  avansate de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer).
  • Bune cunostinte de limba engleza (franceza - nice to have).

 PROFIL CANDIDAT:

  • Spirit comercial.
  • Atitudine orientata catre client.
  • Abilitati de comunicare si relationare.
  • Adaptabilitate, corectitudine, seriozitate.
  • Atentie la detalii, ordonat, metodic, riguros.
  • Capacitate si disponibilitate pentru lucrul in echipa.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește.
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări.

Masa de pranz asigurata in cadrul cantinei.
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime.

  • Interviu online
  • Ce asteptari salariale aveti?