Acest job nu mai este activ.

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare (preferabil Marketing)
- Experienta in Marketing si Marketing online reprezinta un avantaj
- Cunoastere foarte buna a Limbii Engleze
- Gandire analitica si practica
- Capacitate de a lua decizii
- Persoana dinamica, proactiva, asertiva, cu foarte bune abilitati de comunicare
- Abilitati de operare PC (Microsoft Office, Outlook)

Descrierea jobului

- Implementarea activitatilor de marketing reprezentative pentru brand
- Concepe, propune si organizeaza activitati de PR, campanii in mediul online
- Colaboreaza cu departamentele interne si cu agentiile externe pentru a asigura un flux de comunicare stabil si eficient, necesar pentru realizarea unor campanii de marketing de succes
- Concepe briefuri pentru campaniile de promovare
- Monitorizeaza performantele brand-ului propriu si a produselor concurente
- Urmareste alocarea bugetului pentru campaniile de marketing
- Colaboreaza indeaproape cu brand managerul in toate proiectele
- Realizeaza activitati administrative interne specifice departamentului de marketing

BENEFICII:
Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa.

Descrierea companiei

Professional Brand Marketing & Distribution este lider in piata profesionala pentru ingrijirea parului avand o experienta in acest business de 25 de ani in Romania. Distribuim şi promovam branduri profesionale de prestigiu: Wella Professionals, System Professional, OPI, Londa Professional, Sebastian Professional, Nioxin, Jessica Nails, Repechage, Naturys, Rica.