Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Nicolina, Iași

Candidatul ideal

- Studii superioare marketing
- Experienta in domeniu constituie un avantaj
- Cunostinte temeinice Microsoft Office
- Obligatoriu cunostinte de grafica (Corel Draw)
- Foarte bune cunostinte de lb. Engleza
- Cunostinte minime de contabilitate primara
- Cunoasterea programului Winmentor constituie un avantaj
- Capacitate de organizare si planificare,
- Spirit de echipa
- Atitudine pozitiva, creativitate

Descrierea jobului

- Promovează imaginea organizaţiei
- Intretine, imbunatateste si actualizeaza site-urile oficiale ale firmei, se ocupa indeaproape de promovarea firmei in mediile on-line
- Mentine relatiile cu furnizorii de servicii de publicitate (tipografii, firme de productie publicitara),
- Realizeaza si verifica printurile si materialele ce se trimit tipografiilor
- Elaboreaza si actualizeaza cataloagele si materialele de prezentare ale companiei
- Contribuie la realizarea campaniilor de promovare a noilor produse
- Urmareste rezultatele campaniilor de promovare
- Dezvolta politici de fidelizare a clientilor existenti
- Proiecteaza chestionare pentru studiul pietei
- Realizeaza rapoarte privind studiul concurentei si prospectare piata
- Se va ocupa de contractele de custodie

Descrierea companiei

SC "PRO INVEST" SRL si-a inceput activitatea in 1998, ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica, dezvoltandu-si ulterior portofoliul de produse. Trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult in anul 2007 prin lansarea pe piata a marcii proprii SUPER PRO de etansanti si spuma poliuretanica, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie. De asemenea, prin contractele de dealer autorizat anvelope incheiate cu Michelin Romania, Good-Year Dulop Tires si Continental devine in scurt timp unul din cei mai importanti distribuitori din tara. Din anul 2009 presteaza servicii in cele doua service-uri de roti deschise in Iasi, devenind in scurt timp cel mai important furnizor de anvelope din multe detalii puteti obtine de pe site-ul , .