Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Mihai Bravu, București

Ne dorim sa faci parte din echipa noastra pentru pune in practica impreuna valorile care insufletesc grupul YTS Dental:

  • Actionam pentru a obtine rezultate in activitatea de zi cu zi.
  • Cultivam calitatea si oferim de solutii adecvate problemelor cu care se confrunta clientii.
  • Comunicam deschis si incurajam relatiile de incredere.

Ti se potriveste acest rol in echipa noastra daca:

  • Ai studii superioare, de preferat in domeniul economic
  • Ai reale abilitati de calcul matematic si gandire structurata
  • Esti proactiv si iti organizezi bine activitatile
  • Ai experienta minima in a oferi suport unei echipe de vanzari
  • Ai cunostinte minime de gestiune si facturare
  • Lucrezi la un nivel mediu in calcului tabelar (Excel)
  • Cunosti limba engleza la un nivel mediu.

Care va fi rolul tau?

  • Vei asista activitatea  Directorului General si a depratamentelor de vanzari si contabilitate;
  • Vei realiza evidente si livrari de produse pentru colegii din departamentul de marketing-vanzari
  • Vei realiza facturarea produselor catre clientii firmei.
  • Vei redacta documente comerciale si interne, in functie de necesitati.

RESPONSABILITATI

In relatie cu activitatea Directorului General

  • Pastrarea agendei de intalniri
  • Realizarea aranjamentelor de deplasare
  • Redactarea documentelor de corespondenta
  • Preluarea și redirecționarea apelurilor telefonice către toate departamentele Companiei;
  • Sortarea și înregistrarea corespondenței primite în Registrul de intrări – ieșiri electronic;
  • Asigurarea menținerii evidenței documentelor înregistrate în Companie, scanarea și arhivarea prin raportare la categoria din care fac parte;
  • Asigurarea necesarului de consumabile și preintâmpinarea lipsurilor în gestiune.

In relatia cu departamentul Vanzari - Marketing

  • Preluarea comenzilor de la membrii Departamentului de marketing și vânzări;
  • Realizarea formalitatilor de expeditie a produselor facturate de Companie (completare AWB, corespondenta curieri etc)
  • Asigurarea completitudinii comenzii expediate ( numărului și tipului de produse)
  • Transmiterea catre Departamentul de marketing și vânzări a comenzii în vederea liivrării.
  • Soluționarea situatiilor intervenite în procesul de livrare a produselor (ex. modificarea adresei de livrare, modificarea sumei ramburs, găsirea coletelor pierdute, urgentare livrare etc.);
  • Evidenta transmiterilor realizate prin curierat

In relatie cu activitatea departamentului Financiar-Contabilitate

  • Înregistrarea clienților noi, produselor noi, incasarilor si platilor în programul de software de gestiune utilizat de Companie;
  • Îndosarierea documentelor de tip contabil și arhivarea lor fizică și electronică;
  • Verificarea săptămânală a stocului pe furnizori;
  • Organizarea produselor si spatiului de depozitare
  • Reglarea deficitului de produse din stoc in colaborare cu Managerul Financiar- Contabil.