Adresa/ adresele jobului

Galați

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare;

- Persoana proactiva;

- Seriozitate si responsabilitate, punctualitate, atentie la detalii;

- Capacitate de organizare a timpului si a sarcinilor la locul de munca;

- Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;

- Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate;

- Foarte bune abilitati de comunicare, spirit de echipa;

- Cunostine bune de operare MS Office (Word, Excel, navigare internet, etc);

- Experienta pe un post similar (reprezinta un avantaj);

RESPONSABILITATI:

Administrarea agendei de lucru a managerului de departament, pregateste materialele necesare pentru intalniri, realizeaza si distribuie rezumatul  intalnirilor la care participa in calitate de secretar.

Asigura asistenta departamentelor facilitand comunicarea coerenta si transferul informatiilor;

Coordoneaza/finalizeaza proiectele trasate de directorul de departament;

Administreaza, clasifica, redacteaza  si  arhiveaza documentele sau alte materiale primite de  la director;

Redacteaza  informari, rapoarte, situatii sau alte documente, la solicitarea directorului de departament;

Pastreaza legatura cu clientii si colaboratorii societatii.

CE OFERIM:

- Un mediu de lucru optimist, dinamic, intr-un spatiu luminos in zona Hotelului "Dunarea";

- Salariul motivant;

- Program de birou, 8 ore/ luni - vineri;

- Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Descrierea companiei:

JGV si Asociatii este o societate de avocati infiintata in 2005, cu o echipa tanara si dinamica formata din aproximativ 40 de avocati, juristi si specialisti.
JGV si Asociatii este specializata in dreptul asigurarilor, fiind cotata ca cea mai activa societate in domeniu, si pe langa sediul central din Bucuresti, are deschise cinci birouri teritoriale in Timisoara, Craiova, Cluj, Galati si Bacau.
JGV si Asociatii este o organizatie care creste constant, se adapteaza permanent la nou si introduce noi servicii pentru a veni in intampinarea nevoilor clientilor sai.
Doi dintre fondatorii casei de avocatura sunt si practicieni in insolventa si au infiintat JGV Insolvency, societate de practicieni in insolventa.

 Persoanele selectionate vor fi contactate telefonic, iar interviul va avea loc in Galati.