Asistent manager-secretariat

secretariat

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Responsabilitati:
• Asigurarea repartizarii informatiilor dinspre management catre toate departamentele firmei, precum si in sens invers.
• Transmiterea catre destinatari a informatiilor primite din afara firmei.
• Asigurarea transmiterii informatiilor catre exteriorul firmei.
• Tehnoredactarea diferitelor materiale si redactarea corespondentei zilnice.
• Promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara.
• Sorteaza si inregistreaza corespondenta primita, in registrul de intrari-iesiri (numar, data, denumirea firmei, telefon, continutul mesajului, alte informatii considerate necesare).
• Primeste persoanele din afara (clienti, parteneri de afaceri etc.), manifestand atentie fata de acestea indiferent in ce calitate se prezinta la sediul firmei.
• Creeaza un mediu confortabil pentru vizitatori (in timpul asteptarii).
• Informeaza pe cei interesati de sosirea vizitatorilor, conduce vizitatorii la persoanele interesate si asigura protocolul aferent.
• In cazul in care persoana care primeste vizita este ocupata / lipseste, secretara pune oaspetii in legatura cu altcineva care cunoaste problema.

• Programeaza interviuri.
• Redacteaza si fotocopiaza diferite materiale (imputerniciri, procese verbale de predare
primire carti de munca etc)
 • Se ocupa de rezervarile de hotel, avion, autobuz etc
• Primeste si transmite e-mail-uri si memo-uri.

Cerinte
-studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
-cunoasterea obligatorie a limbii engleza la nivel avansat(scris, citit, conversational);
-cunoasterea  limbii franceze constituie avantaj;
-abilitati operare calculator;
-abilitati de comunicare si organizare;
-persoana carismatica, sociabila si responsabila;
-capacitate de indeplinire simultana a mai multor sarcini;

Oferta (bonusuri, beneficii)

-asigurare transport
-pachet salarial atractiv
-conditii de munca exceptionale
-card medical privat
-posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu profesionist si dinamic

  • Interviu online
  • Aveti cunostinte solide de limba engleza si franceza astfel incat sa sustineti conversatii atat orale cat si scrise ?
  • Ce va motiveaza la un loc de munca?