Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cine suntem noi:

Pet Product este o companie in care isi desfasoara activitatea peste 500 de angajati, avand o cifra de afaceri anuala de peste 15 milioane eur, ce activeaza in domeniul comertului (atat retail cat si distributie in marile lanturi de hypermarketuri) cu hrana si accesorii pentru animalute de companie, regasindu-ne printre liderii de piata in acest domeniu.

Urmare a ascensiunii continue a companiei, ne-am propus sa recrutam un economist cu studii superioare avand specializarea contabilitate, astfel incat acesta sa se alature colectivului existent din cadrul Departamentului Contabilitate, departament in care avem o echipa tanara si inimoasa, formata in prezent din cinci colege.

Responsabilitatile postului:

- evidenta si inregistrare facturi furnizori, in general facturi de servicii, mijloace fixe, obiecte inventar, consumabile (altele decat cele de marfa care sunt inregistrate la depozitul companiei);

- evidenta si inregistrare cheltuieli pe centre de cost;

- evidenta, verificare si inregistrare registre de casa;

- evidenta si inregistrare deconturi de cheltuieli;

- evidenta si inregistrare extrase de banca;

- alte sarcini stabilite de conducatorul departamentului.

Cerinte obligatorii:

- Studii superioare de specialitate;
- Cunostinte de contabilitate (nivel de baza);
- Viteza de lucru mare, acuratete, promptitudine;
- Seriozitate, dinamism, implicare;
- Spirit de echipa;
- Persoana capabila sa invete rapid si dornica sa se dezvolte profesional in cadrul companiei noastre, indiferent de nivelul actual de experienta in acest domeniu;

Oferta noastra (bonusuri, beneficii):

- Salariul este motivant, fiind negociat in functie de experienta si gradul de pregatire al candidatului;

- Tichete de masa;

- Mediu de lucru profesionist si competitiv, foarte placut si bine organizat;

- Posibilitate de dezvoltare profesionala;

- Majorari salariale periodice pe masura confirmarilor;

- Activitatea pentru postul oferit se va desfasura in sediul companiei, acesta fiind situat in Bucuresti, Sector 3, Bulevardul Burebista (in apropiere atat de Dristor, cat si de Rond Alba Iulia).

Vor fi contactati numai candidatii selectati pentru interviu!